تبلیغات
کلبه ی "عشق و هستی" - عاشق اشتباهی
 
کلبه ی "عشق و هستی"
من آنروز را انتظار میکشم . . آنروز که بیایی . . حتی روزی که دیگر نباشم. . . باز هم انتظار می کشم
 
 


Image result for we are just trying to figure each other out

به ادامه مطلب رجوع کنید.


عاشق اشتباهی  
روان درمانگر امریکایی Ken Page  که کارگاه های آموزشی زیادی در مراکز مشاوره بر پا کرده است و مقالات گوناگونش در نیویورک تایمز منتشر شده است از یک رفتار ناهنجار یاد می کند که زنان و مردان مشابه در رابطه مرتکب می شوند. او معتقد است افرادی که به نحوی در رابطه های قبلی و حتی فراتر از آن در دنیای کودکی شان اذیت شده اند دچار مشکل «جذابیتِ  ناشی از محرومیت» هستند.

«جذابیتِ  ناشی از محرومیت» افراد را ترغیب می کند تا برای فرار از زخم های قدیمی، ناخودآگاه مجذوب نشانه هایی در جنس مخالف می شوند که شانس تکرار همان محرومیت ها را برای خود ممکن می سازد.

بر طبق نظرات این مشاور روانی، افرادی که از تکرار عشق های اشتباهی در رنج هستند باید از شر «جذابیتِ ناشی از محرومیت » خلاصی بیابند. افراد به رابطه بدِ جدید تن می دهند چون می خواهند با تکرار و بازسازی اتفاق بد سابق، آنها را در رابطه جدید ولی مشابه، تصحیح کنند. نیتی که معمولا، در عمل قابل اجرا نیست و باعث شکستن هر چه بیشتر قلب آنها می شود.

برای پایان دادن به عشق های اشتباهی، در قدم اول باید لیستی از بدی هایی جنس مخالف تهیه کنی مثلاً: او آدم پرخاشجویی است، دروغگو است، خیانت پیشه است و … در قدم دوم، به نکات مثبت شخصیت خودت توجه کنی و از خودت بپرسی چطور این بخش های زیبای تو، با بدی های افرادی که به دام عشقش شان می افتی مطابقت دارد؟

به خودت اجازه نده از طریق ایجاد رابطه جدید با افراد ناهنجار، مشغول تنبیه خودت بشوی. به خودت مرتب یادآوری نکن که شخصیت بدی هستی و لایق محرومیت های عشقی … این یادآوری هم ضرورتی ندارد و هم سالم نیست.

آرزومند آرزوهایتان
کامیار

یا حق

نوع سخن : تفکر سبز، روانشناسی، 
برچسب ها :

فرستاده شده در تاریخ : سه شنبه 21 دی 1395 :: از جانب : کامیار
محفل عشق و هستی
کلبه ی عشق و هستی تلاشی کوچک اما زیبا برای هر چه زیباتر شدن ایران، وطن زیبای ما می باشد. نکیسا تخلص مدیر محفل عشق و هستی (کامیار) هست. از دوستان گرامی که مایل به همکاری با این محفل هستند تقاضا می شود با مدیریت از طریق ایمیل تماس بگیرند.

مدیر وبلاگ: کامیار
راهنمای اصلی
سرفصل
اندوختگاه سخن
سخنان تازه
نویسندگان
پیوندها
برگه کناری
دیدگاه ها
نظرتون در مورد محتوای محفل عشق و هستی چیست؟

برچسبها
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
واپسین بازدید :
واپسین بروز رسانی :
جستجو
آگهی
كمك به كودكان سرطانی

     
     
     
    Lock saving script