تبلیغات
کلبه ی "عشق و هستی" - تفسیر کتاب سگ ولگرد اثر صادق هدایت بسال 1321
 
کلبه ی "عشق و هستی"
من آنروز را انتظار میکشم . . آنروز که بیایی . . حتی روزی که دیگر نباشم. . . باز هم انتظار می کشم
 
 http://fidibo.com//images/books/3839_57145_normal.jpg

شما می توانید در این پست تفسیر کتاب سگ ولگرد اثر صادق هدایت بسال 1321 را بخوانید.


به ادامه مطلب رجوع کنید


آرزومند آرزوهایتان
کامیار

یا حقImage result

تفسیر کتاب سگ ولگرد اثر صادق هدایت بسال 1321

 

-گاه می شود نگاه معصومانه را در چشمان میشی یک سگ تنها، گرسنه و خسته از این دنیای تماماً تاریکی دید. در این کتاب خلاصه ای از احوال سگی به نام پات در روستای ورامین را می توان خواند. باز این استاد بزرگ، صادق هدایت با تمامیت زیبایی و استفاده از تفسیر و تلمیح و صنعت های ادبی حال و روز این حیوان دردمند را به تصویر می کشد. پات که به دنبال صاحبش هست بعد از چند صباح دیگر توان جستجو را از خود صلب می بیند و سعی می کند با این زندگی سراسر ترس و کتک خوردن خو بگیرد، اما همیشه چشم براه یک دست مهربان و نوازشگر می نیشند و در این زندگی که اهالی آن روستا (قصاب، شاگرد نانوا و حتی کودک شیربرنج فروش) برای او سیاه و تار کرده بودند باز هم حتی در خواب به دنبال صاحبش می گردد. شما می توانید در واپسین صحنه سازی های این اثر، زنده شدن امید و آرزوهای پات را در چشمان میشی او با ورود یک غریبه که تنها چند لحظه دستان نوازشگری و چند تکه نان آلوده به ماست به او نثار داشته را مشاهده کنید، و به هنگام رفتن آن غریبه توسط مینی بوس از ورامین پات با تمام دردها و زخم هایی که از این دیار داشت چقدر تلاش کرد تا به او برسد و بقول خودش این بار نمی خواست این دست نوازشگر را از دست بدهد. اما در اخر کار تنها برای او نا امیدی محض مانده بود و ناتوانی از ادامه این تلاش که سرانجام به ناکجا آباد رسید. حال این آخرین جملات زیبا در عین تأثیر گذاری را با هم می خوانیم:

نزدیک غروب سه کلاغ گرسنه بالای سر پات پرواز می کردند، چون بوی پات را از دور شنیده بودند یکی از آنها با احتیاط آمد نزدیک او نشست، به دقت نگاه کرد، همین که مطمئن شد پات هنوز کاملاً نمرده است، دوباره پرید. این سه کلاغ برای در آوردن دو چشم میشی پات آمده بودند.

 

پایاننوع سخن : كتاب خوب، آثار صادق هدایت، 
برچسب ها :

فرستاده شده در تاریخ : جمعه 12 آذر 1395 :: از جانب : کامیار
محفل عشق و هستی
کلبه ی عشق و هستی تلاشی کوچک اما زیبا برای هر چه زیباتر شدن ایران، وطن زیبای ما می باشد. نکیسا تخلص مدیر محفل عشق و هستی (کامیار) هست. از دوستان گرامی که مایل به همکاری با این محفل هستند تقاضا می شود با مدیریت از طریق ایمیل تماس بگیرند.

مدیر وبلاگ: کامیار
راهنمای اصلی
سرفصل
اندوختگاه سخن
سخنان تازه
نویسندگان
پیوندها
برگه کناری
دیدگاه ها
نظرتون در مورد محتوای محفل عشق و هستی چیست؟

برچسبها
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
واپسین بازدید :
واپسین بروز رسانی :
جستجو
آگهی
كمك به كودكان سرطانی

     
     
     
    Lock saving script